UKS Swim Team
Otwarte Mistrzostwa Warszawy 31.05-01.06.2019
Zwyczajowo na przełomie maja i czerwca odbywają się Mistrzostwa Warszawy, które gromadzą ogromną ilość zawodników i tym razem znalazły sie konkurencje od 8 do 14 latków. 

Na szczęście udało się również znależć miejsce dla naszych 15-latków choć poza konkurencją. Zjawiły się praktycznie wszystkie mocne kluby warszawskie i nie tylko, choć konkurencję robiły podobne zawody w Olsztynie. a w gronie 12 latków pojawiła się jedna z najlepszych zawodniczek w kraju - Flawia Kamzol - na przykład ona zdeklasowała wszystkie dziewczęta również starsze na 100 metrów grzbietowym a i tylko chłopców dało radę osiągnąć lepszy rezultat. 
 
My wystawiliśmy przeciwko nim początkowo dziewiętnaścioro, potem, po nieszczęśliwej kontuzji Antoniji, osiemnaścioro a ostatecznie siedemnaścioro zawodników, w tym debiutantów takich jak Paweł, Szymon młodszy i Szymon starszy. Reszta to już doświadczeni, mniej lub bardziej, startami zawodnicy. Ostatecznie było ich 73. 
 
Nasze zdobycze to 4 medale 
 
- srebrny Nadii na 50 metrów stylem klasycznym 
- srebrny Zuzanny na 50 metrów stylem klasycznym 
- brązowy Kajetana na 200 metrów stylem klasycznym 
- srebrny Szymona na 50 metrów grzbietowym 
 
a także 4 czwarte miejsca (Olek * 2, Fabian Nadia), 3 piąte miejsca (Zuzia * 2, Szymon) i 5 szóstych (Szymon * 2, Filip, Kajetan i Zuzanna) 
 
Oprócz tego  
 
- ustanowiliśmy 25 nowych życiówek debiutując w danej konkurencji na długim basenie (w tym po 4 Zuzanna, Szymon i Szymon) 
- poprawiliśmy 19 rekordów (w tym 8 Ala, 5 Kajetan, a po 4 Olek i Majka) 
- Kajetan osiągnął klasę II/14 na 50 metrów dowolnym 
 
Były takie również miłe akcenty jak pomyślne starty Ismaila w sobotę, 200 metrów motylkowym Olka. Pobiliśmy dużo rekordów klubu - patrz strona z rekordami. 
 
Dziękujemy naszym wspaniałym zawodnikom, w tym nie wymienionym do tej pory czyli Justynie, Borysowi, Olafowi.

Wyniki na stronie megatiming - www lub swimrankings - www
Nasze zdjęcia - facebook