UKS Swim Team
Letnie Mistrzostwa Polski 15 latków Oświęcim 5-7 lipca 2019
Swim Team Wilanów ma za sobą pierwsze Mistrzostwa Polski na długim basenie. Jest pierwszy zawodnik, który miał tę przyjemność być naszym reprezentantem - Olek. Przybył do nas w grudniu 2018 i pomógł nam zaistnieć na arenie ogólnokrajowej. Póki co niezbyt duży z nas klub więc świętować bedziemy niewielkie sukcesy, mając nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli zaprezentować większe.  
 
W Oświęcimiu pojawiło się ponad 450 zawodników 15-letnich zgłoszonych przez ponad 140 klubów. Olek mógł wystartować 5 razy i to właśnie zrobił specjalizując się w stylu klasycznym a także motylkowym. Sukcesem jest poprawa życiówek w każdej konkurencji i dzięki temu wysoka pozycja klubu w rankingu mierzącego średni postęp na poziomie klubów. W stylu klasycznym Olkowi udało się zdobyć lokaty o kilkanaście pozycji wyższe niż w poprzednim roku, reprezentując poprzedni swój klub 307 Warszawa. Za to w stylu motylkowym zdobył wyższe wartości punktów FINA - ponad 460. 
 
I dnia wyzwaniem był sprint stylem klasycznym oraz 100 metrów motylkowym. Życiówkę w żabie poprawił o ponad pół sekundy a w porównaniu do Mistrzostw 14latków z ubiegłego roku był lepszy o 2,57 s osiągając 34,51 s. W grupie 70 zawodników ta sztuka w większym stopniu udała się tylko 11 innym pływakom na tym dystansie. Delfin to już poprawa o ponad 5 sekund w stosunku do zawodów z przełomu maja i czerwca 2019 i obecnie wynosi 1:04,33.  
 
II dzień to z kolei 200 metrów klasycznym z czasem 2:43,57 i tu również lepiej o 5 sekund i gdyby tylko utrzymać solidne tempo z początku byłoby dużo bliżej do finałowej 16. Choć było bliżej - 8 sekund w porównaniu do 11 z poprzedniego roku, to jednak sporo innych żabkarzy poprawiło się lepiej. W sprincie motylem wynik 28,71 był lepszy od poprzedniego o 1,13 s. 
 
Ostatniego dnia 100 metrów klasycznym, przy którym dopingowaliśmy by również dał z siebie wszystko. Nowa życiówka 1:14,92 jest lepsza od poprzedniej z kwietnia o 1,28 s i lepsza o 4,76 od zawodów mistrzowskich sprzed roku. I tu również na 60 zawodników znalazło się 9 choć tylko 9 z większym progresem rocznym.  
 
Gratulujemy Olkowi występu jak też trenerom wsparcia na treningach i motywacji zawodnika. Trzymamy kciuki by szło tak dalej i było jeszcze lepiej za rok. 

Życzymy wytrwałości bo sporo z ubiegłorocznych 14latków nie pojawiło się na zawodach z różnych względów - średnio 30 w konkurencji. Nie zawsze sukces pomaga i a i porażka nie zawsze motywuje, niemniej dalej będziemy twierdzić iż pływanie to najlepszy sport na świecie.

Wyniki na stronie megatiming - www